Wiele z nas zastanawia się jak wygląda kwestia ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków poza granicami naszego kraju. Do kogo skierowane jest to ubezpieczenie? Do wszystkich osób fizycznych zamieszkałych na terenie rzeczypospolitej Polskiej, które wybierają się w podróż zagraniczną. Co obejmuje to ubezpieczenie:
- koszty leczenia,
- następstwa nieszczęśliwych wypadków,
- bagaż podróżny,
- koszty poniesione z tytułu rezygnacji z imprezy turystycznej.
Mówiąc szczegółowo umowa ubezpieczenia kosztów leczenia zapewnia nam w przypadku nagłego zachorowania bądź nieszczęśliwego wypadku zarówno zwrot kosztów poniesionych na badana oraz zabiegi (a te jak wiemy są bardzo drogi za granicą), zakup lekarstw i medykamentów, transport ubezpieczonego do najbliższego szpitala, pobyt w tym szpitalu, transport do kraju, zwrot kosztów leczenia stomatologicznego do 100 USD. Dodatkowo ubezpieczenie może objąć zwrot poniesionych kosztów podroży i pobytu osoby towarzyszącej pod warunkiem, że jej obecność jest niezbędna, jeśli chodzi o kwestie załatwienia spraw związanych z powrotem do kraju oraz kosztu transportu zwłok.
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest bardzo ważnym ubezpieczeniem dla każdego wyjeżdzającego za granicę. Gwarantuje ono świadczenia pieniężne w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci ubezpieczonego. Procentowy uszczerbek na zdrowiu szacowany jest przez lekarzy. Wysokość świadczenia zależna jest od wybranej przez ubezpieczonego sumy ubezpieczenia zawartej w polisie.
Wybierając się za granice nie możemy również zapomnieć o ubezpieczeniu naszego bagażu podróżnego oraz ubezpieczeniu kosztów poniesionych z tytuły rezygnacji z imprezy turystycznej. W wypadku tego drugiego suma ubezpieczenia równa się cenie uczestnictwa w danej imprezie turystycznej.